Juuretisega tehtud leib püsib kaua söömiskõlbulik ja hea.
Anname mõned vihjed kuidas pühendumusega valmistatud leiva mõnusust pikemalt jätkuks.
- Kui ostad pagaripoest kuuma või sooja leiva, hoia leivakoti suu lahti, et jahtumisel aurustuv liigne niiskus saaks lahkuda. Leib järelküpseb peale ahjust võtmist tegelikult umbes tunni. Alati võid muidugi hambad ka sooja leiva sisse lüüa, aga tea, et kui ta juba maha jahtunud on, on ta kõhule kergem ja parem lõigata ka.
- Esimesel ja teisel päeval võid leiba julgelt hoida toatemperatuuril ja paberkotis Kolmandal ja neljandal päeval võid leiva keerata kuivamise vältimiseks toidukilesse või vahariidesse.
- Kui soovid leiba hoida veel pikemalt, säilita teda tavalises külmikus toidukile sees.
- Imeliselt hästi säilib juuretisega leib või sai aga tegelikult ka paksema linasest riidest rätiku sisse keeratuna.
- Kui soovid ekstrapikka säilitamist, siis lõika leivast omale sobivad viilud ja pane need sügavkülma. Enne söömist aseta leib veidikeseks ajaks toasooja ning rösti või soojenda ahjus.
- Kõik eelnev kehtib ka juuretisega seemnesaia puhul.
- Sibulasaia võid kolmandal või neljandal päeval röstida ja piserdada üle mõne meelepärase maitseõliga – saad imepärase lisandi suppidele.
- Karaskit säilita toidukiles ja paar päeva toasoojas ning sealt edasi külmkapis.
- Ka saiakesed on kõik söömiseks head isegi kuni nädal peale küpsetamist! Kui soovid kohest värskendust võid tahkeks läinud saiakese pritsida üle veega ja asetada 10 minutiks 200-kraadisesse ahju. Saad nagu värske saia. Eriti mõnus on tahkeks läinud kaneelisaiakesest lõigata rattad ja küpsetada neid ahjus nagu kuivikuid. Kaneelimaitse tuleb röstides veel korra mõnusalt esile.
- Meie kringlid on samuti üldjuhul head söömiseks mitu päeva. Pehmuse edetabelit juhib pirni-pistaatsia kringel.
- Banaanileiba hoia kohe peale jahtumist toidukiles. Säilitamiseks sobib toasoe.
Võta meiega ühendust kui soovid midagi täpsustada. Teretulnud on ka oma kogemuse jagamine!